Uygulama ve Tedaviler

Rönesans (Organik Kök Hücre) Tedavisi

 

Rönesans tedavisi hem lifting, hem anti aging özelliklerini taşıyan, kırışıklıklara savaş açan, mimikleri dondurmayarak cildi geren ve sıkılaştıran, yüz hatlarındaki bozuklukları tedavi ederek gideren yeni bir yöntemdir.

 

Dünyada Meristem (Organik Kök) hücresi ve cilt için bilinen en etkin maddelerin neredeyse tümünü içeren teknik, doğrudan epidermis tabakasına enjekte ediliyor.

 

Prof. Dr. Annamaria Forenza tarafından geliştirilen teknik, 27 sene boyunca kullanılan ürünlerin en aktiflerinden oluşturulmuş 4 farklı kokteyl ürün ile geniş uygulama alanlarında etkin sonuçlar vaat ediyor ve içeriği ile benzerlerinden ayrılıyor. Özel formülasyonlar ile bio-revitalizasyon ve yeniden şekillenme sağlayan bu estetik yöntemin en önemli özelliği, mimikleri dondurmaması ve kırışıklıkları tedavi ederek gençleşme vaat etmesi. Kişi, kas ve mimik hareketlerini tamamen doğal bir şekilde kullanmaya devam edip, aynı zamanda kırışıklıklarından kurtuluyor. Teknik, içeriğindeki çam fıstığı özü, hyalüranik asit, kalojen, kafein, meristem hücreleri (organik kök hücreleri) gibi maddeler ile göz altı morluklarında ve torbalanmalarında, hormonal olmayan saç dökülmesinde, yüz, boyun, dekolte, eller üzerindeki kırışıklıklarda, vücuttaki aşırı yağlanmalarda, selülit ve popo kaldırmada son derece güzel sonuçlar sağlıyor.

 

Tedavi enjeksiyon yoluyla yapılıyor, cerrahi müdahale gerektirmiyor. Tekniğin en önemli farkı içeriğinde cilt için tüm etkin maddelerin yanında, meristem (organik kök) hücresi içeren tek ürün olması.

 

Meristem (organik kök) hücrelerin esas özelliği sık sık bölünerek (mitoz bölünmeyle) yeni hücreler meydana getirmesidir. Meydana gelen yeni hücreler cildin de yenilenmesini sağlayarak, ciltte gençleştirme ve lifting etkisi yaratıyor ve bu sayede kırışıklıkları ortadan kaldırıyor.

 

1 hafta - 10 gün aralıklarla yapılan 4 seans ve 1 ay sonrasında yine 1 hafta - 10 gün ara ile uygulanan 2 seans ile toplamda 6 seanslık kür olarak uygulanıyor. Saç dökülmesi, göz altı torbaları / morlukları ve yağ eritme tedavilerinde seans sayısı ve aralıkları hastaya ve uygulacak tedavi prosedürüne göre değişmektedir.

 

Uygulama sonrasında gerekli bakım kremlerinin kullanılması önemlidir. Ayrıca ilk günlerde güneşten, sıcak içeceklerden uzak durulması öneriliyor.

 

Yöntem yılda bir kez tekrarlanırsa, maksimum performans gösteriyor. Ve tedavi etkisi güçleniyor. İlerleyen seanslarda kişi bu yöntemden daha da fazla yararlanabiliyor.