Uygulama ve Tedaviler

Roller Tedavisi


Roller tedavisi; silindirik bir aparatın üzerine yerleştirilmiş çok sayıda iğne ile ciltte milyonlarca delik - kanal açma ve bu açılan deliklerden - kanallardan içeriye cildin ihtiyacı olan aktif maddeleri etkin bir biçimde geçirme esasına dayalıdır. Bu işlem esnasında iğnelerin ciltte oluşturduğu kanama odaklarından salgılanan büyüme faktörleri, hyalüronik asit vb. maddeler cildin yeniden yapılanması için kullanılır. İstenilen etkiyi sağlamak için kullanılan aparatın iğne boyutları tedavi bölgesine ve amacına göre değişmektedir. 


Roller uygulamaları; tüm cilt problemlerine çözüm üretmeye yönelik güçlü etkiler sunan ve bunu doğal mekanizmayı uyararak da perçinleyen tedavilerdendir. Bu yöntem ile cilt bakım ürünlerindeki değerli aktif bileşenler çok daha derine ve hatta istenilen noktaya kadar ulaştırılabilirler. Uygulama ile birlikte doğal kolajen endüksiyonu tetiklenir ve uzun süren, kalıcı etkiler oluşur. 

 

Bu yöntem cilt yenileme, lifting ve elastikiyet kaybında, leke tedavilerinde, akne izlerinde ve geniş gözenekli ciltlerde, cilt tonüsünün düzeltilmesinde, striaların (çatlakların) tedavisinde, yara ve yanık izlerinin hafifletilmesinde, selülit tedavilerinde, saç kaybı ve saç derisi tedavilerinde, ürünlerin etkilerini arttırmada yaz kış güvenle uygulanabilmektedir. Cildin doğal onarma mekanizmalarını tetiklediği için son derece güvenilir bir yöntemdir. 15 gün aralıklarla 6-8 seans uygulanması önerilmekle beraber seans sayısı ve aralıkları kişiye ve soruna göre değişiklikler gösterebilmektedir. Tedaviden sonra aynı gün su temasından kaçınılmalı, makyaj yapılmamalıdır.