Uygulama ve Tedaviler

Radyofrekans

 

Radyo frekans (RF) tedavisi, hastalarda herhangi bir kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan, cerrahi olmayan, ağrısız bir tedavi yöntemidir. Etki alanları geniştir, tüm yüz bölgesindeki ince kırışıklık ve çizgilerde, yüz ve gıdı sarkmalarında, boyundaki yatay bantların giderilmesinde başarılı sonuçlar veren bir tedavi şeklidir.


Sistemde AMFLI (Automatic Multi-Frequancy & Low Impedance RF) teknolojisi ve radyo frekans dalgalarının selektif ısı etkisi birlikte kullanılmıştır. Bu etki ile cildin kolajen üretme kapasitesi artırılır. Kullanılan Bi-polar başlık, radyo frekans dalgalarının enerjisini uygulamanın yapıldığı bölgeye, acısız bir şekilde iletmektedir. Acısız ve güvenli bir sistem olan RF cihazının ciltteki kırışıklıklar ve cildin toparlanması ile ilgili olumlu etkileri, yüzlerce hasta üzerinde yapılan klinik deneylerle kanıtlanmıştır. Uygulamadan hem bayan hem de erkek hastalar faydalanabilirler. 


5 gün aralıklarla uygulanan 10 seanslık kür olarak önerilen radyo frekansın etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlamakla birlikte, asıl sonuçlar 1-2 ay sonra gözlenmektedir. Nihayi etkisi 1 sene kadar devam etmektedir. Lifting etkisi yaratan sonuçları sayesinde yüz kontürü yeniden şekillenir. Kolajen fiberlerinin üretiminin artmasını sağlar. Sonuç, daha genç ve gergin görünümlü bir cilttir. Kırışıklıklarda olumlu sonuçlar elde edilir. Yüz, boyun ve dekoltede çok olumlu etki sağlanır. Güvenli, etkili, hassas, acısız bir yöntemdir. Tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilir. Hastalar günlük aktivitelerine uygulamanın hemen ardından dönebilirler. Kullanımı son derece kolaydır. Peeling, mezoterapi, botox gibi diğer kozmetik işlemlerle birlikte uygulanabilir.