Uygulama ve Tedaviler

Mezolift Tedavisi

 

Mezolift nedir?

 

Mezolift cildin nemlenmesi, kollajen ve elastin üretiminin artması için hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler gibi preperatların küçük miktarla karıştırılması ile ya da zaten bu amaç için özel olarak hazırlanmış karışımların kullanılması ile uygulanan bir enjeksiyon tedavisidir. Uygun içerikli ilaçlar deri altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

 

Mezolift tedavisinin uygulanma nedenleri nelerdir?

 

-Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilt

-Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma şikayetleri

-Cildin yaşlanmasını engellemek

-Yüzün yorgun görünümünü gidermek

-Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek

-Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak

-Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek

 

Mezolift nasıl uygulanır?

 

Uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Daha konforlu ve acızsız bir tedavi için işlemden 30-45 dakika önce anestezik kremler sürülebilir. Kullanılacak ürün çok küçük ve ince iğnelerle cilt altına verilir.

 

Mezolift sonrası cilt nasıl gözükür?

 

Uygulama sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cilt parlak ve canlı bir görünüme kavuşur. Zamanla cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkmaları azalır, kırışıklıklar hafifler.

 

Mezolift ne sıklıkta uygulanır?

 

Kullanılacak ilaca ve karışıma bağlı olarak 1er hafta aralıklarla uygulanabildiği gibi 15 gün veya 1 ay aralıklarla da uygulanabilmektedir. Tedavi seans sayısı yine kullanılacak ilaca ve kişinin şikayetine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Mezolift başka yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?

 

Mezolift cildi yenilemeye yönelik pek çok tedavi ile kombineli olarak uygulanabilmekte ve sonuçlar çok daha memnuniyet verici olmaktadır.

 

Mezolift kimlere uygulanmaz?

 

Tedavi hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.

 

Mezolift tedavisinde hangi yan etkiler görülür?

 

Önemli yan etkiler görülmez. İşlemden bir gün sonra hafif morluklar olabilir. Makyajla kapatılabilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon görülebilir. Kolayca tedavi edilir.