Uygulama ve Tedaviler

Kimyasal Peeling

 

Deriye dışarıdan yapılan uygulamaların yaşlanma sürecini yavaşlatıcı etkisine dair iddiaların gerçek olabilmesi için üst derinin (epidermis) tamamına penetre olabilecek özellikte olmaları gerekir. Hücre yenilenmesi ile kolajen ve elastin üretimi üzerinde bir etki yaratabilmek için özel olarak hedeflenmesi gereken bölge bağ dokusunun ana hücreleri olan fibroblastların bulunduğu orta deridir (dermis). Ancak böyle bir uygulama görünür biçimde kalınlaşmış ve güçlenmiş bir deri oluşumuna yardım ederek yaşlanma sürecini geriye döndürecektir.

 

Yaşlandıkça derideki büyüme faktörü düzeyi azalır, bu da cildin incelmesine ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Kullandığımız kimyasal peeling ürünlerinde bulunan güçlü büyüme faktörü peptidleri cildin daha diri, daha yumuşak ve daha parlak görünmesini sağlayan kolajen ve elastin üretimini canlandırırlar. Güçlü antioksidanlar güneşe maruz kalmakla, kirlilik ve diğer çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan, deri hücrelerinin normal işlevlerini engelleyen zararlı ajanlara karşı koruma sağlarken, çeşitli güç derecelerindeki retinoller, ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatırlar. Tedavide kullanılan ürünler bioemülsiyon adı verilen ve bu güçlü etken maddeleri içine alarak taşıyan, bu sayede de üst derinin, alt katmanlarına penetre olmasını sağlayan son derece küçük partiküller içerirler. Bu iyileşme süreci gerektirmeyen yenilikçi peeling ürünleri pigment üreten hücrelerin aktivitesini de baskılayıcı yönde etkiye sahiptirler, böylece pürüzsüz, ton değişikliği içermeyen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olurlar.

 

Polikliniğimizde uygulanan kimyasal peeling uygulaması iritasyona yol açmaz, acısızdır, cildin pullanması, kızarması veya tahriş olması gibi nedenlerle uygulama sonrası bir iyileşme süreci gerektirmez. Tek bir uygulama sonrasında bile cilt çok daha temiz, yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşur. Bu uygulamadan en doyurucu sonuçları elde edebilmek için 10-15 gün aralıklara 6 seans olarak uygulama yapılmalı ve mikrodermabrazyon veya cilt gençleştirici lazer tedavileriyle kombine edilmelidir.