Uygulama ve Tedaviler

Endopeel

 

Yer Fıstığından Gelen Güzellik!

 

Son yılların etkili tedavilerinden biri olan Endopeel Enjeksiyonu tedavisi Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan, yüz ve boyun bölgesi öncelikli olmak üzere, vücudun çeşitli bölgelerinde de başarıyla uygulanabilen, sarkmaları azaltıcı tıbbi bir gerdirme yöntemidir. Kas gerginliğinin artmasını sağlayarak, ciltte oluşturduğu gerginlik sonucu sarkma ve kırışıklıklar azalır.

 

Tedavi nasıl uygulanır?

 

Sarkmanın veya kırışıklığın giderilmesi istenen bölgenin kas dokusu içine ilaç enjekte edilerek tedavi uygulanmaktadır. Uygulamanın konforlu olması için enjeksiyona bağlı oluşabilecek ağrının azaltılması amacıyla lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olmak üzere toplam tedavi süresi 15-30 dakika civarında sürmektedir.

Ham maddesi yer fıstığından elde edilen yağ asitlerinden oluşan Endopeel, içine enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırmaktadır, bu sırada kasın kasılma aktivitesinde azalma olmamaktadır. Kasın gerginliğinin artması sonucu, sarkmalar toparlanmakta ve hemen üstündeki cildin de gerilmesi sağlanarak, kırışıklıklar giderilmektedir.

 

Endopeel hangi bölgelere uygulanabilir?

 

Endopeel’in çok geniş bir uygulama alanı vardır. Alındaki, dudak kenarı ve üstündeki kırışıklık çizgilerinin giderilmesinde kullanıldığı gibi, tüm yüzde lifting amacıyla da çok başarılı şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca çene altındaki, boyundaki sarkmalar da Endopeel için önemli kullanım alanlarıdır. Bunların dışında dekolte liftingi, üst kol bölgesi sarkmalarının toparlanması, göbek, basen ve kasık bölgesi sarkmaları toparlanması, selülitli derinin gerginleştirilmesi gibi uygulamalar, sıklıkla Endopeel’in kullanım alanlarına girmektedirler.

 

Endopeel uygulaması sonrası sonuçlar nasıldır?

 

Endopeel uygulaması sonucu etki 10-30 dakika gibi kısa bir sürede oluşmaya başlamaktadır. 1 ay ara ile yapılan 3 tedaviden sonra asıl etki 6-8 ay kadar sürmektedir. Bu süre sonunda tamamen geriye dönüş olduğu için yıllarca ardışık uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir. Ardışık uygulamalar sonucu, Endopeel’in etki süresi de uzamaktadır.

 

Neden Endopeel tercih edilmelidir?

 

Bu yöntemin güvenilir şekilde uygulamasında en önemli unsur Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahip olmasıdır. Endopeel cerrahi müdahale olmadan acısız bir şekilde sarkmalardan kurtulmanın yanı sıra, kırışıklıkların azaltılmasında da önemli bir avantaj sunmaktadır. Cerrahi operasyonlar sırasında oluşabilecek yara izi, nekroz, sinir hasarı gibi risklerin olmaması veya operasyonla yapılmış bir lifting etkisinin uzun süre devam etmesi,  çok rahat kullanım olanağı sağlamaktadır. Ayrıca uygulamadan bir süre sonra etkinin geriye dönüşünün olması da cerrahiye göre önemli bir kazanımdır. Endopeel uygulaması kırışıklıkların giderilmesi açısından botilinium toksin A preparatı uygulamalarının bir alternatifi değildir, daha çok birbirini tamamlayıcı olarak iş görmektedirler.

 

Endopeel yöntemi kimlere uygulanabilir?

 

Endopeel; hamilelerde, 18 yaşın altındaki kişilerde, şiddetli yer fıstığı alerjisi olanlarda, herpes (uçuk) enfeksiyonlarında ve kalp rahatsızlığı olan kişiler dışında sarkma ve kırışıklık problemi olan herkeste rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 

Tedavi sonrası nelerle karşılaşabilirsiniz ve nelere dikkat etmelisiniz?

 

Endopeel çok büyük oranda oldukça rahat bir uygulamadır. Çok sık olmamak kaydı ile özellikle ilk uygulamanın yapılması sırasında, uygulama yerinde ödem gelişebilir. Enjeksiyona bağlı uygulama yerlerinde morluklar olabilir. Bu durumlar kısa bir süre sonra geçmektedir. Uygulamanın yapıldığı gün sıcak içeceklerden kaçınılması, üç gün boyunca yoğun güneş banyosu yapılmaması ve vitamin A, vitamin C, vitamin E ve güneşten koruyucu kremlerin kullanılması ile hem etkinliğin ideal durumda kalması sağlanır, hem de uygulama bölgesindeki şişliklerin önüne geçilir.