Uygulama ve Tedaviler

Dolgu Maddeleri ile Kırışıklık Giderme

 

Hyaluronik asit, cilt için son derece önemli bir yapı taşıdır. Cilt altında yani derinin “dermis” adı verilen katmanında doğal olarak varolan bu madde, suyu tutarak cildinizi nemlendirir, cildinizin gerginliğini ve tazeliğini korumasını sağlar. Yaşlanmaya başlayınca, vücudun hyaluronik asit üretimi azalır, cilt elastikiyetini ve canlılığını kaybeder. Bu fark, genç kişiler de bile açıkça görülebilmektedir. Son günlerin gözde tedavilerinden dolgu maddeleri ile kırışıklık ve cilt yenileme tedavileri, cildinizin kaybettiklerini, size zahmetsizce geri verir. Mevcut teknoloji hyaluronik asidin sentetik yoldan üretilerek yüz, boyun ve ellerdeki kırışıklıkları gidermek üzere bir dolgu maddesi olarak enjeksiyon yoluyla deri altına verilmesine olanak tanımaktadır. Bu dolgu vücut tarafından emilip tolere edilebilen bir yapıdadır. Tamamen organizmaya uyumlu ve organizma tarafından eritilebilen doğal bir maddedir. Cilde enjekte edildiği andan itibaren, vücudun kendi hyaluronik asidi ile berabar çalışmaya başlayarak hacim yaratır. Ayrıca bağ dokusundaki asit 1-2 günde yarılanırken, sentetik hyaluronik asitlerde uzun zincirler arasında bağlar oluşturularak dokuda kalma süresi daha uzun hale getirilir. Böylece, büyüme faktörleri ve hormonlar, glikoz ve oksijen gibi önemli besleyici ajanların serbest geçişine olanak verir. Dolgu maddesinin parçaları arasında hücreler dolaşabilir, moleküller çözüldüğünde bile suya dönüşen bir maddedir, dolayısıyla vücutta bulunduğu sürece sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. Etkisi 6 ila 12 ay sürebilen hyaluronik asit diğer dolgu maddelerinin aksine yan etkiler yönünden daha güvenlidir. Ayrıca 30 dk gibi bir sürede uygulama tamamlanır. Yüz bölgesinde özellikle kaşları çeşitli sebeplerle çatmaktan kaynaklanan kaş arası derin çizgilerini yok etmede, ağız kenarlarında oluşmuş mimik çizgilerini, sigara içmekten kaynaklı dudak üstü çizgilerini yok etmede kullanılmaktadır. Bunların haricinde boyun, dekolte ve ellere de başarı ile uygulanabilmektedir. Ayrıca dudak çizgilerini ve yüz konturlerini belirleme ve burun şekillendirme amacı ile de kullanılmaktadır.

 

Hyaluronik asit dolgularından farklı olarak derinin kendi kolajen üretimini destekleyen ve daha uzun süreli kalıcılık etkisi gösteren dolgu maddeleri de mevcuttur. Kliniğimizde bu amaç ile Radiesse enjeksiyonu tedavisini uygulamaktayız.

 

Radiesse Enjeksiyonu Tedavisi:

 

Genç yüz "V" şekline sahiptir!

 

Yüz ne kadar genç görünürse deri o kadar sıkı ve konturları da belirgindir. Yüz simetrik görünüme sahiptir ve "V" şeklindedir.

 

Yaşlanmayla birlikte "V" şekli tersine döner!

 

Genleriniz ne kadar iyi olursa olsun, her tipteki deri eninde sonunda tonunu kaybeder. Yüz oranları değişir ve hacmi azalır. Yanaklar aşağı doğru sarkar, çene dudağa kayar ve yüz aşağıya doğru genişler. Sonuç: genç "V" yavaş, yavaş aşağı doğru tersine döner ve kendinizi ne kadar genç hissederseniz hissedin yaşımız kendini gösterir.

 

En çok hangi bölgeler etkilenir?

 

Deride yaşa bağlı nem eksikliği ve hücre yenilenmesindeki yavaşlama esneklik, ton ve yumuşaklıkta belirgin düzeyde azalmaya yol açar. Sonuç olarak, başta burun ve ağız etrafında bazen de çenede olmak üzere derin kırışıklıklar ortaya çıkar. Elmacık kemikleri ve yanaklar hacim kaybından en fazla etkilenen bölgelerdir. Yanı sıra, deri sıkılığı azalır, çene hattı sarkmaya başlar. Bu durumdan ellerimizde nasibini alır; el sırtındaki damarlar ve kemikler belirginleşerek yaşımızı ele verir.

 

"V" şeklini geriye döndürmenin sırrı nedir?

 

V etkisi genç görünümün restorasyonunda anahtar role sahiptir. Sadece kırışıklıkları tedavi etmek yerine yüzün gerçek anlamda hacim artışına ihtiyacı vardır. Uygun hacim ve oranla yüz optimum "V" şeklini yeniden kazanır ve doğal olarak kırışıklıklar ve sarkmalar azalır.

Bireysel kırışıklıkların tedavisi çoğu zaman genç ve canlı görünümü restore etmek için yeterli olmayabilir. Yerçekimine karşı koymak ve genç bir görünüme kavuşmak adına yüz gerçek hacme ihtiyaç duyar. Bunun tedavisi aynı zamanda doğal kolajen üretimini etkin ve uzun süreli uyaran dermal dolgu ürünüyle sağlanır.

RADIESSE- deriye enjekte edildiğinde kalsiyum kürecikli jel matriks kontur eksikliklerini iterek kaldırıcı ve ani hacim verici etki gösterir. Ve daha da önemlisi, kalsiyum kürecikleri V- etkisini başarmak anlamında yeniden hacim vermek için sizin doğal kolajen üretimini uyarır. Sonuçlar 12 - 18 ay veya bazı hastalarda daha uzun süre devam eder.

Doğal kırışıklık düzeltme sağlayan RADIESSE- hacim verici dolgu ürünü uzun süreli rejuvenasyon için günden güne dermatolog, plastik cerrah, estetik hekimleri gibi tıbbi profesyonellerin favori enjaktabl dolgu ürünü olmaya başlamıştır.

 

Çift etkili hacim oluşturulması

 

  • Esnek jel matriksten kaynaklanan ani etki
  • Kolajen uyarımına bağlı uzun süreli etki